کشتی یونانی کیش

تاریخ: ۵ اسفند ۱۳۹۴

کشتی یونانی کیش از جاذبه های گردشگری کیش می باشد. امکان ندارد مسافری به کیش سفر کند و با این کشتی فرسوده عکس یادگاری نگیرد!علت این که مسافران جزیره کیش به این کشتی عظیم الجسه علاقه شدیدی  دارند، زیبا شدن عکس ها در هنگام غروب آفتاب است که صحنه ای وصف نشدنی را به وجود می آورد.

کشتی یونانی کیش

کشتی یونانی کیش

این کشتی توسط یک شرکت اسکاتلندی ساخته شده است و پس از طی کردن مسیر های طولانی سر انجام کشتی یونانی در یکی از روزهای تابستان سال ۱۳۴۵ در نزدیکی روستای باغو به گل نشست. تلاش های فراوان یدک کش هلندی که با نام اویرینوکو شناخته می شد، برای بیرون کشیدن این کشتی غول پیکر فایده نداشت و سرانجام پس از ۸۰ روز تلاش بی وقفه این یدک کش، مسافران تصمیم به ترک این کشتی گرفتند. بر اساس اطلاعات به دست آمده از شرکت بیمه لویدز لندن، این کشتی در زمان به گل نشستن مطعلق به کشور یونان بوده است. نام‌های کشتی به ترتیب «امپایر ترومپت»، «نچرالیست»، «کوروش پارسی»، «همدان» و در هنگام به گل نشستن «کولا اف» بوده‌است.

علت به گل نشستن کشتی یونانی کیش

علت به گل نشستن کشتی نیز هنوز نا مشخص است ولی شواهد نشان می دهد که این کشتی به علت مه آلود بودن هوا و نبود فانوس دریایی به گل نشسته است. البته بومیان جزیره کیش نظر دیگری دارند. آنها می گویند که این کشتی توسط کاپیتانی مست هدایت می شده است و به جای این که این کشتی در بندر کیش قرار بگیرد، اشتباها به اطراف جزیره رفته است و این کشتی در میان انبوهی از گل و لای متوقف شده است.

تخریب شدن کشتی یونانی کیش

طی ۵۰ سال گذشته کشتی یونانی کیش به علت عدم رسیدگی و نگهداری در حال تخریب شدن است پس اصلا تعجب نکنید که تا چند ساله دیگر مهم ترین جاذبه گردشگری کیش از بین برود. تصاویر منتشر شده از کشتی یونانی نشان می دهد ه این کشتی روز به روز در حال از هم پاشیده شدن است. گردشگران جزیره کیش مهم ترین جاذبه این جزیره را دیدن غروب در کنار کشتی یونانی می‌دانند. اگر قرار باشد که پایداری این کشتی قربانی طرح های بلاتکلیف شود، بهتر است که گردشگران هر چه سریع تر عکس های یادگاری شان را با این کشتی بگیرند چون در سالهای نزدیک مهم‌ترین جاذبه‌ کیش از بین خواهد رفت و این جزیره می ماند و ساختمان های خالی از مسافر و ساحلی که رفته رفته رنگ نیلگون خود را به رنگ سبز جلبک هایی می دهد که در اثر عدم حفظ محیط زیست جزیره به وجود آمده است.

کشتی یونانی کیش

کشتی یونانی کیش

کشتی یونانی کیش

کشتی یونانی کیش

کشتی یونانی کیش

کشتی یونانی کیش

آدرس کشتی یونانی کیش بر روی نقشه

[notification type=”notification_info” ]این مطلب در تاریخ ۷ اسفند ۹۴ دستخوش تغییراتی جزئی شده است[/notification]

نظرات خود را با بقیه به اشتراک بگذارید

بدون نظر

مطالب مرتبط

آخرین مطالب

هتل برج العرب دبی

تاریخ: ۲۸ دی ۱۳۹۵
تور کیش

تور کیش

تاریخ: ۲۱ آبان ۱۳۹۵

عکس های جالب از دبی

تاریخ: ۲۳ اسفند ۱۳۹۴
مرکز خرید امارات دبی

مراکز خرید دبی

تاریخ: ۱۹ اسفند ۱۳۹۴