موقعیت شما :

خانه » ایران » دریاچه سقالکسار کجاست؟

دریاچه سقالکسار کجاست؟

تاریخ: ۳۰ بهمن ۱۳۹۵

گیلان، استانی با دریاچه های فراوان است. یکی از زیباترین دریاچه های این استان دریاچه سقالکسار است. این دریاچه زیبا در نزدیکی شهر رشت و بعد از بقعه آقا سید شریف قرار گرفته است. فاصله روستای سقالکسار با شهر رشت بسیار نزدیک است و این فاصله در حدود ۱۵ کیلومتر می باشد. این فاصله با ماشین حدود ۱۵ دقیقه است.

دریاچه سقالکسار

دریاچه سقالکسار از جمله دریاچه هایی است که هر ساله گردشگران بسیاری را به خود جذب می کند. معنی لغوی سقالکسار محل آب خوردن پرندگان است که در گذشته پرندگان مهاجر زیادی همچون لک لک ها به این محل می آمدند و از این محل آب می خوردند.

سقالکسار

مساحت دریاچه ۱۵ هکتار است و ارتفاع این دریاچه نسبت به دریای خزر فقط ۶۴ متر است. اطراف این دریاچه زیبا را جنگل های فراوان فرا گرفته است و درختان جنگل اطراف این دریاچه در فصول مختلف زیبایی دریاچه را چندین برابر می کند. انعکاس تصویر درختان نارنجی و زرد در فصل پاییز و همچنین سبز شدن اطراف دریاچه سقالکسار باعث شده است که بهترین فصل رفتن به دریاچه سقالکسار فصل پاییز و تابستان باشد.

دریاچه سقالکسار

یکی دیگر از جاذبه های خیره کننده این سد وجود ویلایی است که در وسط سد ساخته شده است و در فصول مختلف سال و با توجه به میزان بارش این ویلا در آب فرو می رود و گاهی تا سقف در زیر آب می رود. البته این ویلا نمادین است و قابل سکونت نمی باشد.

خانه فرو رفته در آب دریاچه سقالکسار

امکانات و تفریحات دریاچه سقالکسار

در سال های اخیر با ورود گردشگران به این دریاچه امکانات قابل توجه ای به منظور رفاه حال گردشگران و توریست ها فراهم شده است. از جمله این امکانات می توان به امکان قایق سواری در دریاچه و چایخانه و سرویس بهداشتی که در خود روستای سقالکسار تدارک دیده شده است اشاره نمود. شما همچنین می توانید در روستای سقالکسار خانه اجاره نمایید و شب را در این روستای توریستی بگذرانید.

 

قایق دو نفره در دریاچه

صبحانه کنار دریاچه

مسیر رفتن به دریاچه سقالکسار چگونه است؟

بسته به این که از کدام مسیر می روید دارد. فاصله این دریاچه و البته روستای سقالکسار با تهران ۳۲۷ کیلومتر است و مدت زمانی که طول می کشد این مسیر را در شرایط عادی جاده ( بدون ترافیک و…) طی کنید ۴ ساعت است. چنانچه از تهران قصد رفتن به دریاچه سقالکسار را دارید ابتدا از تهران به کرج می روید و سپس از کرج به قزوین می روید. از قزوین وارد آزاد راه قزوین رشت می شوید و مسیر را ۱۵۴ کیلومتر ادامه می دهید تا به جاده فومن-سراوان برسید وارد جاده فومن-سراوان بشوید شهر شفت به سمت جاده جیرده بروید، بعد از امام زاده آقا سید شریف بهروستای توریستی سقالکسار می رسید. نقشه مسیر را راه در تب موقعیت قرار داده ایم حتما مشاهده نمایید.

 

 

نظرات خود را با بقیه به اشتراک بگذارید

بدون نظر

تبلیغات

آخرین مطالب

تنگه رغز

تنگه رغز داراب فارس

تاریخ: ۱۵ آبان ۱۳۹۶
جنگ شبانه دینامیت شو کیش

جنگ شبانه کیش

تاریخ: ۱۱ آبان ۱۳۹۶
دوچرخه سواری در کیش

دوچرخه سواری در کیش

تاریخ: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۶
مجسمه سیمرغ پارک ساحلی سیمرغ کیش

پارک ساحلی سیمرغ کیش

تاریخ: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۶
کلبه هور در کیش

کلبه هور کیش

تاریخ: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶
پارک شهر کیش در شب

پارک شهر کیش

تاریخ: ۱۵ فروردین ۱۳۹۶
پلاژ بانوان

پلاژ بانوان کیش

تاریخ: ۲۷ اسفند ۱۳۹۵
آب انبار کیش

آب انبار کیش

تاریخ: ۲۶ اسفند ۱۳۹۵
غواصی در کیش

غواصی در کیش

تاریخ: ۲۶ اسفند ۱۳۹۵
رستوران میرمهنا

رستوران میرمهنا کیش

تاریخ: ۲۲ اسفند ۱۳۹۵
هتل مارینا پارک کیش

هتل مارینا پارک کیش

تاریخ: ۱۶ اسفند ۱۳۹۵
جایروکوپتر در کیش

جایروکوپتر در کیش

تاریخ: ۱۶ اسفند ۱۳۹۵

راهنمای سفر

راهنمای سفر به مالزی

راهنمای کامل و جامع سفر به مالزی

در این قسمت راهنمای سفر به مالزی را به صورت کامل برای کسانی که قصد سفر به این کشور را دارند قرار می دهیم. کشور مالزی در بخش جنوب شرقی قاره آسیا قرار گرفته است. پایتخت مالزی شهر کوالا لامپور است. مالزی دارای یک پایتخت اداری به نام پوتراجایا است که سازمان ها وزارت خانه […]

برای مشاهده کلیک کنید
راهنمای سفر به تایلند

راهنمای سفر به تایلند

سالانه مسافران زیادی برای گذراندن تعطیلات و داشتن یک سفر خوب به تایلند سفر می کنند. خواندن راهنمای سفر یکی از بهترین راه ها برای بهتر سفر کردن است. در این مطلب از سفرنامه راهنمای سفر به تایلند را برای مسافرای که قصد سفر به این کشور را دارند قرار می دهیم. امیدواریم که با […]

برای مشاهده کلیک کنید