موقعیت شما :

خانه » ایران » دریاچه چورت(میانشه) کجاست؟

دریاچه چورت(میانشه) کجاست؟

تاریخ: ۱۲ بهمن ۱۳۹۵

بخش چهار دانگه کیاسر دارای دریاچه های بسیار زیبا می باشد. دریاچه چورت، یکی از زیباترین دریاچه های کیاسر می باشد که از این دریاچه با نام خواهر خوانده دریاچه خزر هم یاد می شود. دریاچه چورت در سال ۱۳۱۸ (هـ.ش) در پی زمین لرزه شدیدی که در این ناحیه رخ داد به وجود آمده است. پس از زمین لرزه ای که در این ناحیه رخ داد زمین فرو رفت و با جمع شدن آب در این ناحیه دریاچه بسیار زیبایی که اطراف آن پر از جنگل های فراوان است، به وجود آمد. نام دیگر دریاچه چورت، میانشه است ولی عموما با نام چُورِت شناخته می شود.

دریاچه چورت کجاست؟

دریاچه چورت از معدود دریاچه های ایران است که به صورت مصنوعی ( سد خاکی ) به وجود نیامده است و در اثر عوامل محیطی ( زلزله) به وجود آمده است. شکل این دریاچه به صورت بیضی است و عمق این دریاچه با توجه به فصل ها و ریزش باران متفاوت است. ماهی های این دریاچه توسط افراد بومی همان منطقه به دریاچه ریخته شده اند.

بهترین فصل رفتن به دریاچه چورت

دریاچه چورت یک دریاچه خاص است و مانند بسیاری دیگر از دریاچه ها محدود به فصل نمی شود. این دریاچه در زمستان زیبایی های خاص خود را دارد و در فصل پاییز هم جلوه رنگارنگی از خود به نمایش می گذارد. فصل بهار معمولا بهترین فصل رفتن به این دریاچه ها است پس بهترین فصل رفتن به دریاچه بهار است. در مورد فصل تابستان هم میشود به دریاچه ها رفت ولی از آنجایی که رطوبت هوا و گرما زیاد است ممکن است کمی اذیت شوید. عکس های متنوع از دریاچه چورت را در بخش “تصاویر بیشتر” که در انتهای همین مطلب قرار دارد مشاهده فرمایید. همچین عکس سه بعدی در قالب تور مجازی گردشگری را بخش “مشاهده سه بعدی” انتهای همین مطلب مشاهده کنید.

دریاچه چورت در زمستان

مسیر رفتن به دریاچه چورت

این دریاچه در فاصله ۳۵۰ کیلومتری تهران قرار گرفته است و از دو شهر سمنان و ساری قابل دسترسی هست که به ترتیب مسیر رفتن به دریاچه چورت را برای علاقه مندان گذاشته ایم.

مسیر دسترسی به دریاچه چورت از سمنان:

برای دسترسی از مسیر سمنان ابتدا با طی مسیر ۲۵ کیلومتر به سمت شمال به شهر شهمیرزاد میرسید.از شهر شهمیرزاد مسیر جاده را به سمت ساری طی کنید،پس از طی مسافت تقریبی ۱۵۰ کیلومتر و گذشتن از فولاد محله و کیاسر و بلافاصله بعد از پلی که از روی رودخانه میگذرد به ورودی جاده روستای چورت خواهید رسید. پس از طی مسافت ۱۵ کیلومتر به روستای چورت میرسید.فاصله روستای چورت تا دریاچه ۱۰ کیلومتر و خاکی است.

مسیر دسترسی  به دریاچه چورت از ساری:

جهت دسترسی از ساری پس از طی ۲۳ کیلومتر به روستای تاکام میرسید،مسیر سمت چپ (که به سمت شرق میرود) را ۱۹ کیلومتر ادامه دهید تا قبل از پل روی رودخانه به ورودی جاده برسید.پس از طی مسافت ۱۵ کیلومتر به روستای چورت میرسید.فاصله روستای چورت تا دریاچه ۱۰ کیلومتر و خاکی است .

راستی… دریاچه الندان هم در نزدیکی بخش چهار دانگه قرار گرفته است. برای اطلاعات بیشتر مطلب دریاچه الندان کجاست را مطالعه نمایید.

 

نظرات خود را با بقیه به اشتراک بگذارید

بدون نظر

تبلیغات

آخرین مطالب

تنگه رغز

تنگه رغز داراب فارس

تاریخ: ۱۵ آبان ۱۳۹۶
جنگ شبانه دینامیت شو کیش

جنگ شبانه کیش

تاریخ: ۱۱ آبان ۱۳۹۶
دوچرخه سواری در کیش

دوچرخه سواری در کیش

تاریخ: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۶
مجسمه سیمرغ پارک ساحلی سیمرغ کیش

پارک ساحلی سیمرغ کیش

تاریخ: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۶
کلبه هور در کیش

کلبه هور کیش

تاریخ: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶
پارک شهر کیش در شب

پارک شهر کیش

تاریخ: ۱۵ فروردین ۱۳۹۶
پلاژ بانوان

پلاژ بانوان کیش

تاریخ: ۲۷ اسفند ۱۳۹۵
آب انبار کیش

آب انبار کیش

تاریخ: ۲۶ اسفند ۱۳۹۵
غواصی در کیش

غواصی در کیش

تاریخ: ۲۶ اسفند ۱۳۹۵
رستوران میرمهنا

رستوران میرمهنا کیش

تاریخ: ۲۲ اسفند ۱۳۹۵
هتل مارینا پارک کیش

هتل مارینا پارک کیش

تاریخ: ۱۶ اسفند ۱۳۹۵
جایروکوپتر در کیش

جایروکوپتر در کیش

تاریخ: ۱۶ اسفند ۱۳۹۵

راهنمای سفر

راهنمای سفر به مالزی

راهنمای کامل و جامع سفر به مالزی

در این قسمت راهنمای سفر به مالزی را به صورت کامل برای کسانی که قصد سفر به این کشور را دارند قرار می دهیم. کشور مالزی در بخش جنوب شرقی قاره آسیا قرار گرفته است. پایتخت مالزی شهر کوالا لامپور است. مالزی دارای یک پایتخت اداری به نام پوتراجایا است که سازمان ها وزارت خانه […]

برای مشاهده کلیک کنید
راهنمای سفر به تایلند

راهنمای سفر به تایلند

سالانه مسافران زیادی برای گذراندن تعطیلات و داشتن یک سفر خوب به تایلند سفر می کنند. خواندن راهنمای سفر یکی از بهترین راه ها برای بهتر سفر کردن است. در این مطلب از سفرنامه راهنمای سفر به تایلند را برای مسافرای که قصد سفر به این کشور را دارند قرار می دهیم. امیدواریم که با […]

برای مشاهده کلیک کنید