موقعیت شما :

خانه » ایران » جاذبه های کیش » تفریحات کیش » دلفیناریوم کیش

دلفیناریوم کیش

تاریخ: ۷ اسفند ۱۳۹۵

دلفیناریوم کیش یا پارک دلفین های کیش یکی از بهترین جاذبه های گردشگری کیش می باشد که تمامی مسافران و تویست های این جزیره می بایست حداقل یک بار از آن دیدن کنند. این پارک متعلق به سازنده هتل بزرگ داریوش کیش می باشد.

پارک دلفین کیش حدود ۱۰ سال پیش در جنوب شرقی جزیره و در مساحت حدود ۱۰۰ هکتار احداث شد. این فضا شامل دلفیناریوم کیش، باغ پرندگان کیش و فضا سبز است.

دلفیناریوم کیش

مجموعه دلفیناریوم کیش شامل پارک دلفین ها، سفره خانه سنتی، آمفی تئاتر، باغ پرندگان، کافی شاپ، فروشگاه، شو کلاسیک و… است.

پارک اصلی دلفیناریوم شامل انواع گونه های جانوری مثل دلفین، شیر دریایی، گراز دریایی، پنگوئن، گربه دریایی می باشد که توسط مربی های این مجموعه آموزش داده شده اند و به اجرای نمایش می پردازند.

یکی از برنامه هایی که در کنار نمایش دلفین ها ، شما می توانید نمایش گرازهای دریایی را هم مشاهده کنید. در کل خاورمیانه ، فقط ۲ عدد گراز دریایی وجود دارد که آن ۲ عدد در پارک دلفین های کیش زندگی می کنند.

دلفیناریوم کیش

میلاد فدامی مربی این دو گراز می گوید:

به یاد دارم ۸ سال پیش زمانی که “دنیا” و “روتا” را از قطب به اینجا آوردند آنقدرکوچک بودند که با شیشه شیر به آنها غذا می دادیم. واز همان کودکی آموزش آنها شروع شد . حرکات نمایشی از قبیل دراز و نشست، رقصیدن، مسواک زدن، توپ بازی، و حرکات نمایشی داخل آب با مربی، که در حال حاضر روی صحنه به نمایش می گذارند. دنیا و روتا تقریبا از سن ۳ سالگی روی صحنه آمدند. یکی از ویژگی هایی که در این پستانداران حائز اهمیت می باشد هوش آنهاست. میتوان به جرعت گفت که هوش آنها از دلفین ها هم بیشتر است. بر خلاف جثه بزرگی که دارند در آب خیلی فرز و چابک عمل می کنند. رژیم غذایی آنها شامل : حلزون ، صدف و ماهی می باشد. به هیچ عنوان خطرناک نیستند ، گاز نمی گیرند و فقط هنگام خشم ضربه با سر و باله هایشان وارد می کنند که این هم تاکنون به ندرت پیش آمده.

این دو پستاندار در خاورمیانه نظیر ندارند بنابراین دیدن نمایش آن ها را از دست ندهید. شما می توانید از پکیج های مختلف این پارک استفاده کنید و می توانید با دلفین ها شنا کنید و یا این که در کنار دلفین ها غواصی کنید که قیمت آن مقداری زیاد است. شما همچنین می توانید در انتها نقاشی هایی را که توسط دلفین ها کشیده شده است را بخرید که به گفته مربی آن ها گاهی تا ۳۵ میلیون تومان هم خریدار داشته است.

پارک دلفین های کیش

امکانات دلفیناریوم کیش

در مجموعه دلفیناریوم جزیره کیش به منظور تسهیل در رفت و آمد در محیط پارک قطارهایی در نظر گرفته شده است که گردشگران را به نقاط مختلف پارک می رساند. فضای سبز محیط پارک دارای گونه های درختی رایج در کیش یعنی لور می باشد. البته گونه های دیگری مثل اکالیپتوس و کاکتوس هم در این فضای سبز وجود دارد.

شنا با دلفین های کیش

 

کلاسیک شو پارک دلفین کیش

کلاسیک شو پارک دلفین ها تلفیقی از نور، صدا و حرکات نمایشی کلاسیک است که توسط جمعی از هنرمندان ایرانی و خارجی در روی صحنه اجرا می شود و طی ۶۰ دقیقه هنرمندان با همکاری یکدیگر به همراه جلوه های نور و موسیقی، برنامه مهیج و جذابی را اجرا میکنند.
برنامه کلاسیک شو که چند سالی است با کنداکتور های مختلف تاکنون بروی صحنه اجرا شده است، بدون شک منحصر به فرد بوده و تاکنون مشابه داخلی نداشته است و برای تماشای این برنامه فقط می توان به سالن جمشید دلفین در پارک دلفین کیش مراجعه نمود.

کلاسیک شو پارک دلفین کیش

اطلاعات تماس دلفیناریوم کیش

رزرواسیون واطلاعات :
۰۹۳۴۷۶۸۲۲۱۵
۰۹۳۴۷۶۸۲۲۱۳
پذیرش درب اصلی پارک :
۰۹۳۴۷۶۸۲۲۳۱
۰۹۳۴۷۶۸۲۲۳۷
کانترفروش بلیت درب اصلی پارک:
۰۹۳۴۷۶۸۲۲۴۱
فیلم وعکس شنابا دلفین:
۰۹۳۴۷۶۸۸۹۰۸
۰۹۱۲۲۳۰۶۸۰۶
فیلم برنامه ها:
۰۹۱۹۱۶۸۵۹۶۵
لوکیشنهای عکاسی محوطه:
۰۹۱۲۳۸۶۱۰۷۴

نظرات خود را با بقیه به اشتراک بگذارید

بدون نظر

تبلیغات

آخرین مطالب

تنگه رغز

تنگه رغز داراب فارس

تاریخ: ۱۵ آبان ۱۳۹۶
جنگ شبانه دینامیت شو کیش

جنگ شبانه کیش

تاریخ: ۱۱ آبان ۱۳۹۶
دوچرخه سواری در کیش

دوچرخه سواری در کیش

تاریخ: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۶
مجسمه سیمرغ پارک ساحلی سیمرغ کیش

پارک ساحلی سیمرغ کیش

تاریخ: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۶
کلبه هور در کیش

کلبه هور کیش

تاریخ: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶
پارک شهر کیش در شب

پارک شهر کیش

تاریخ: ۱۵ فروردین ۱۳۹۶
پلاژ بانوان

پلاژ بانوان کیش

تاریخ: ۲۷ اسفند ۱۳۹۵
آب انبار کیش

آب انبار کیش

تاریخ: ۲۶ اسفند ۱۳۹۵
غواصی در کیش

غواصی در کیش

تاریخ: ۲۶ اسفند ۱۳۹۵
رستوران میرمهنا

رستوران میرمهنا کیش

تاریخ: ۲۲ اسفند ۱۳۹۵
هتل مارینا پارک کیش

هتل مارینا پارک کیش

تاریخ: ۱۶ اسفند ۱۳۹۵
جایروکوپتر در کیش

جایروکوپتر در کیش

تاریخ: ۱۶ اسفند ۱۳۹۵

راهنمای سفر

راهنمای سفر به مالزی

راهنمای کامل و جامع سفر به مالزی

در این قسمت راهنمای سفر به مالزی را به صورت کامل برای کسانی که قصد سفر به این کشور را دارند قرار می دهیم. کشور مالزی در بخش جنوب شرقی قاره آسیا قرار گرفته است. پایتخت مالزی شهر کوالا لامپور است. مالزی دارای یک پایتخت اداری به نام پوتراجایا است که سازمان ها وزارت خانه […]

برای مشاهده کلیک کنید
راهنمای سفر به تایلند

راهنمای سفر به تایلند

سالانه مسافران زیادی برای گذراندن تعطیلات و داشتن یک سفر خوب به تایلند سفر می کنند. خواندن راهنمای سفر یکی از بهترین راه ها برای بهتر سفر کردن است. در این مطلب از سفرنامه راهنمای سفر به تایلند را برای مسافرای که قصد سفر به این کشور را دارند قرار می دهیم. امیدواریم که با […]

برای مشاهده کلیک کنید