موقعیت شما :

خانه » ایران » جاذبه های کیش » تفریحات کیش » اسکله تفریحی و پارک میرمهنا کیش

اسکله تفریحی و پارک میرمهنا کیش

تاریخ: ۲۳ اسفند ۱۳۹۵

یکی دیگر از پارک های کیش، پارک میرمهنا است.  پارک میرمهنا کیش در شمال جزیره کیش قرار گرفته است. اسکله تفریحی میرمهنا هم در این پارک قرار گرفته است. پارک میرمهنا کیش دارای دو فاز است. فاز اول از مسجد خاتم کیش تا اسکله ماهیگیری است و فاز دوم آن از اسکله ماهیگیری تا میدان جاسک است.

پارک میرمهنا کیش

میرمهنا چه کسی بود؟

قبل از این که به معرفی کامل پارک میرمهنا کیش بپردازیم ابتدا به معرفی کوتاهی درباره میرمهنا می پردازیم.

میر مَهنا بندر ریگی (دُغابی) دزد دریایی خلیج‌فارس در دوره زندیه بوده است که با هلندی‌ها در خلیج فارس جنگید. مهمترین کار وی شکست هلندی‌ها با کمک انگلیسی‌ها و بیرون راندن آنان از جزیره خارک بوده است. میرمهنا با وجود هلندی‌ها، انگلیسی‌ها، اعراب و بیگانگانی که می خواستند ایران را تصرف و بخش بخش کنند مخالف بود و قصد یک پارچه کردن جنوب و تمامی ایران را داشت. امروزه جزیره‌ای غیرمسکونی در خلیج فارس جزیره میر مهنا و بندری در جزیره کیش به نام او نامیده شده‌است.

اسکله تفریحی پارک میرمهنا کیش

اسکله تفریحی میرمهنا کیش یکی دیگر از اسکله های این جزیره است. البته نباید با اسکله تفریحی کیش  که در شمال شرق جزیره کیش قرار گرفته است اشتباه گرفته شود. طول این اسکله ۱۳۰ متر و عرض آن ۹ متر است مساحت آن ۱۵۸۷ متر است. این اسکله به روش شمع فولادی و عرشه ای که از جنس بتن است ساخته شده است. در امتداد این اسکله پله هایی به منظور سوار قایق شدن و تماشای لاک پشت ها و مرغابی ها ساخته شده است. توجه داشته باشید فقط در بعضی از فصول سال که زمان زاد و ولد ماهی ها نیست می توانید به صورت آزادانه به ماهیگیری بپردازید. شما می توانید وسایل مورد نیاز ماهیگیری را از بازاهایی مثل بازار زیتون کیش و یا بازار پردیس ۲ و یا… تهیه کنید. شنا کردن در این محل به دلیل صخره ای بودن ممنوع است.

اسکله تفریحی پارک میرمهنا کیش

فاز اول پارک میرمهنا کیش

فاز اول این پارک مساحتی در حدود ۴ هکتار است. این بخش از پارک میرمهنا دارای مسیرهای پیاده روی، پارکینگ، باربیکیو(منقل) و آلاچیق برای مسافران و گردشگرها است. فاز اول پارک میرمهنا کیش در جنب مسجد خاتم الانبیا، بازار عرب ها، نمازخانه ساحلی، کتابخانه عمومی، بازار ماهی فروش ها و تماشای ماهی های تازه جنوب مسیر دوچرخه، چند بوفه و چایخانه قرار گرفته است. همچنین در بیشتر اوقات می توان در اسکله ماهیگیری این پارک به تماشای لاک پشت ها و مرغابی ها پرداخت. تمامی افراد می توانند روی اسکله ماهیگیری به ماهیگیری بپردازند. لازم به ذکر است که شنا کردن در ساحل این پارک ممنوع است.

 پارک میرمهنا کیش

فاز دوم پارک میرمهنا کیش

مساحت فاز دوم این پارک بزرگ تر از فاز اول آن است و مساحت آن در حدود ۵ هکتار است. محوطه سازی این بخش به پایان رسیده است و قرار است در این فاز دو زمین بازی برای کودکان ساخته شود.

منابع:

ویکیپدیا فارسی

هلوکیش

سعادت سیر

نظرات خود را با بقیه به اشتراک بگذارید

بدون نظر

تبلیغات

آخرین مطالب

تنگه رغز

تنگه رغز داراب فارس

تاریخ: ۱۵ آبان ۱۳۹۶
جنگ شبانه دینامیت شو کیش

جنگ شبانه کیش

تاریخ: ۱۱ آبان ۱۳۹۶
دوچرخه سواری در کیش

دوچرخه سواری در کیش

تاریخ: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۶
مجسمه سیمرغ پارک ساحلی سیمرغ کیش

پارک ساحلی سیمرغ کیش

تاریخ: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۶
کلبه هور در کیش

کلبه هور کیش

تاریخ: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶
پارک شهر کیش در شب

پارک شهر کیش

تاریخ: ۱۵ فروردین ۱۳۹۶
پلاژ بانوان

پلاژ بانوان کیش

تاریخ: ۲۷ اسفند ۱۳۹۵
آب انبار کیش

آب انبار کیش

تاریخ: ۲۶ اسفند ۱۳۹۵
غواصی در کیش

غواصی در کیش

تاریخ: ۲۶ اسفند ۱۳۹۵
رستوران میرمهنا

رستوران میرمهنا کیش

تاریخ: ۲۲ اسفند ۱۳۹۵
هتل مارینا پارک کیش

هتل مارینا پارک کیش

تاریخ: ۱۶ اسفند ۱۳۹۵
جایروکوپتر در کیش

جایروکوپتر در کیش

تاریخ: ۱۶ اسفند ۱۳۹۵

راهنمای سفر

راهنمای سفر به مالزی

راهنمای کامل و جامع سفر به مالزی

در این قسمت راهنمای سفر به مالزی را به صورت کامل برای کسانی که قصد سفر به این کشور را دارند قرار می دهیم. کشور مالزی در بخش جنوب شرقی قاره آسیا قرار گرفته است. پایتخت مالزی شهر کوالا لامپور است. مالزی دارای یک پایتخت اداری به نام پوتراجایا است که سازمان ها وزارت خانه […]

برای مشاهده کلیک کنید
راهنمای سفر به تایلند

راهنمای سفر به تایلند

سالانه مسافران زیادی برای گذراندن تعطیلات و داشتن یک سفر خوب به تایلند سفر می کنند. خواندن راهنمای سفر یکی از بهترین راه ها برای بهتر سفر کردن است. در این مطلب از سفرنامه راهنمای سفر به تایلند را برای مسافرای که قصد سفر به این کشور را دارند قرار می دهیم. امیدواریم که با […]

برای مشاهده کلیک کنید